Vlaamse Wonderjaren

Dit speelt nu bij Vlaamse Wonderjaren:

Het broertje van Will-I-am

Eentje voor op quizavonden: van welke Vlaamse zanger is dit het minder bekende broertje? Het was trouwens die grote broer – Will Tura, dus – die als componist onder het pseudoniem William I (lees als: Will-I-am) – zijn jongste (intussen overleden) broer Jean-Marie in 1966 een handje toestak, om hem muzikaal te lanceren als Billy-O. Helaas zonder succes.

Will deed in zijn jonge jaren wel eens vaker composities cadeau aan collega’s, als de liedjes hem zelf niet zo lagen. Voor Marva, die vanaf 1970 eveneens bij Jean Kluger onder dak zat, schreef hij tien liedjes waarvan hij de meeste zelf nooit opnam. Ook Jimmy Frey kreeg wel vaker een hit toegestopt van Will.


Je zou ook interesse kunnen hebben in...

« Eddy Wally was een perfectionist, niet alleen in zijn muziek, maar ook wat kledij en zijn uiterlijk betrof. Nooit zag ik hem kwaad. Waar hij ook kwam, wist hij de mensen te boeien en was er ambiance en plezier. Zo traden we eens op voor verschillende motorbendes. Allemaal ruige kerels die bij het eerste liedje weinig of geen aandacht schonken. Eddy begaf zich plots onder hen, als orkest hielden we ons hart vast. Hij vroeg een voor een aan die mannen wat ze wilden horen en negeerde volledig onze playlist, maar in een mum van tijd wist hij ze zo naar zijn hand te zetten en werd het een fantastisch optreden. Dat was gewoon Eddy. Zijn grote wens was dat de mensen zich amuseerden. Hij was voor sommigen, vooral degenen die hem niet kenden, misschien wat naïef, maar hij was een echte artiest en zijn liedjes zullen de tand des tijds overleven. »Dirk Declercq
Krant van West-Vlaanderen – 19 februari 2016